• HOME
    • Organisatie
    • Erkenningen
    • Algemene voorwaarden
  • Counselling
    • Wat is counselling?
    • Counselling bij SCN
    • Gratis informatie avond
  • Opleidingsaanbod
    • Opleidingen
    • Cursussen / modules
    • Online trainingen
    • In-company trajecten
  • Agenda
    • Agenda opleidingen
    • Agenda counselling cursussen / modules
    • Agenda online trainingen
  • Studenten
  • Nieuws
  • Contact
facebook
linkedin
twitter
email

Klassikale opleiding inleiding in counselling

Tags: 12 lesavonden van 18:30-21:30, Studieduur 6 maanden

 

Voor wie bestemd?

De klassikale opleiding inleiding in counselling is uitermate geschikt voor een ieder die:

  • op een praktische wijze kennis wil maken met counselling.
  • wil leren mensen op een effectieve manier te begeleiden in het overwinnen van hun problemen.
  • wil leren om op een actieve manier te luisteren en een effectieve manier te communiceren.
  • op zoek is naar persoonlijke groei en ontwikkeling.
  • een meer klassikale en praktische start prefereert in de opleiding tot basis counsellor of professioneel counsellor.
  • het prettig vindt om klassikaal onderwijs te volgen met een vaste groep studenten.

 

Hoe is de opleiding gestructureerd?

Deze opleiding bevat 12 lesavonden van 18:30 – 21:30 die om de anderste week plaatsvinden.
De exacte data van de lesavonden worden vooraf aan de student kenbaar gemaakt.
Op de avonden wordt het overdragen van theoretische kennis afgewisseld met praktische oefening. Dit optimaliseert het leerproces doordat het geleerde door de student direct in de praktijk wordt gebracht.

 

Wat is de inhoud van de opleiding?

In de klassikale opleiding inleiding in counselling komen onder andere de volgende onderwerpen aan de orde:

  • counselling; een eerste kennismaking.
  • de counsellor.
  • communicatie
  • gesprekstechnieken.
  • deskundig hulpverleningsmodel Gerard Egan; een eerste kennismaking met fase 1, 2 en 3.

Naast het bijwonen van de lesavonden dient er een aan de lesstof gerelateerde opdracht uitgevoerd te worden door de student.

 

Door wie worden de lesavonden verzorgd?

De 12 lesavonden worden verzorgd door Johnny Uytdewilligen, MEL. Een deskundige op het gebied van counselling, met ruim 15 jaar werkervaring als professioneel counsellor en tevens al jarenlang een vaste waarde in het docententeam van Stichting Counselling Nederand als praktijkdag docent. O.a. voor de basisopleiding counselling, module jongeren counselling en de klassikale counselling opleidingen via avondonderwijs.

 

Wanneer start de opleiding?

Bekijk de AGENDA om te zien wanneer de eerstvolgende groep van start gaat en op welke data de lesavonden zijn gepland.

 

Waar vinden de lesavonden plaats?

De lesavonden vinden plaats in de lesruimte op het hoofdkantoor van Stichting Counselling Nederland: Ressenerbroek 20A, 6666 MR Heteren. (Regio Arnhem.)

 

Wat is de duur van de opleiding?

De module bestaat uit 12 lesavonden welke plaatsvinden in een tijdsbestek van 6 maanden.

 

Wat zijn de kosten van de opleiding?

Er is een tijdelijke korting van  € 96,- van kracht voor deze opleiding. De huidige prijs bedraagt: € 849,-
(Normale prijs bedraagt € 945,-)

Dit is inclusief:

  • 12 lesavonden van 18:30 – 21:30.
  • correctie lesopdracht.
  • lesboek “inleiding in counselling”, uitgegeven door SCN
  • overig lesmateriaal uitgegeven door SCN.
  • koffie / thee.
  • certificaat van deelname.
Dit is exclusief:
  • Aanvullende literatuur bestaande uit 2 boeken. (Worden door student zelf aangeschaft):
  1. Egan, G. (2012). Deskundig Hulpverlenen. Assen: Koninklijke Van Gorcum BV. ISBN: 9 789023 248293
  2. Lang, G. & Molen, van der H.T. (2012). Psychologische Gespreksvoering. Boom. ISBN: 9 789024 402021

Is termijnbetaling mogelijk?

Het is mogelijk om het cursusgeld in 6 maandelijkse termijnen van ieder € 145,- te betalen. Het totale cursusgeld komt in dat geval uit op € 870,-.

 

Vrijstellingen in vervolgopleiding?

Indien de student het certificaat van de klassikale opleiding inleiding in counselling heeft behaald en wenst door te stromen in de opleiding tot basis counsellor bij Stichting Counselling Nederland, dan komt hij / zij voor vrijstellingen in aanmerking van een aantal modules.

Klassikaal vervolg mogelijk?

Indien er voldoende deelnemers van uw groep de opleiding tot basis counsellor willen vervolgen in klassikaal verband, dan is het mogelijk om verder te stromen in de klassikale opleiding “het counsellingproces”. Deze opleiding wordt tevens via avondonderwijs verzorgd.
De klassikale opleidingen “inleiding in counselling” en “het counsellingproces” vormen tezamen de opleiding tot basis counsellor. In deze variant volgt u meer klassikale lessen, waardoor u aanzienlijk minder opdrachten zelf thuis hoeft te maken. De klassikale variant wordt gevolgd in een vaste groepssamenstelling.

Inschrijven voor de module

Rechtsboven op de pagina vindt u een blauwe knop genaamd “aanmelden”. Via deze knop kunt u zich online aanmelden voor deze opleiding.

Er wordt gewerkt met een groep van maximaal 20 studenten. Plaatsing geschiedt op volgorde van binnenkomst.

Related Portfolio

Klassikale opleiding het counsellingproces

10 lesavonden van 18:30-21:30, Studieduur 6 maanden

Aanmelden klassikale opleiding inleiding in counselling

Kerngegevens:

– Niveau: HBO niveau.
– Studiegeld: € 849,-
– Termijnbetaling mogelijk
– Aanvang: groep (KIC7): maart 2019

– Lesvorm: voornamelijk klassikaal
– Aantal lesavonden: 12
– Studieduur: 6 maanden
– Gem. studiebelasting: 8 uur per week

– Na afronding: certificaat opleiding inleiding in counselling

Vervolgmogelijkheden:
– Naadloos doorstromen in klassikale opleiding het counsellingproces (avondonderwijs)
– Naadloos doorstromen in opleiding tot basis counsellor
– Vrijstellingen binnen de opleiding tot basis counsellor

Agenda lesavonden klassikale opleiding inleiding in counselling

Teruggave studiegeld?

Volgt u de counselling opleiding voor uw huidige of uw toekomstige beroep? Dan is een (gedeeltelijke) teruggave van het studiegeld mogelijk. Informeer bij de belastingdienst of u hiervoor in aanmerking komt.

Vriendenbon aktie: €100 korting!

Eerste klassikale groep ontvangt certificaat!

Op 2 maart 2015 zijn de certificaten uitgereikt aan de eerste groep studenten van de klassikale opleiding inleiding in counselling via avondonderwijs. Begonnen op 22 september j.l., mochten na 12 lesavonden en veel counsellingkennis rijker en na het correct afronden van de eindopdracht, alle studenten van de groep KIC-1 hun certificaat in ontvangst nemen. De docent van de lesavonden; Johnny Uytdewilligen, roemde de deelnemers voor hun aktieve bijdrage, persoonlijke groei en progressie gedurende het hele traject. Stichting Counselling Nederland is vorig jaar voor het eerst van start gegaan met een klassikale opleiding via avondonderwijs, gericht op studenten die graag praktisch leren. In deze variant hebben studenten meer praktisch onderwijs waardoor meer opdrachten klassikaal worden uitgevoerd en er dus minder thuisopdrachten hoeven te worden gemaakt. Daarnaast wordt deze opleiding met een vaste groep studenten doorlopen, hetgeen voor veel studenten erg motiverend en stimulerend werkt. Er werd in eerste instantie van uitgegaan dat deze opleiding vanwege het avondonderwijskarakter, vooral studenten uit de regio Arnhem – Nijmegen zou aantrekken. Het tegendeel bleek echter waar, aanmeldingen uit o.a. Beverwijk, Budel, Markelo en Enschede waren het gevolg. De motivatie die hieruit spreekt, was gedurende de lesavonden goed merkbaar. Wat een enthousiaste groep! Het enthousiasme houdt echter na het uitreiken van deze certificaten niet op. Na de vraag vanuit de groep of het vervolgtraject van de basisopleiding counselling ook klassikaal via avondonderwijs te volgen zou zijn, zijn we als organisatie dat idee verder gaan uitwerken. Het resultaat is een klassikaal vervolg. Een prachtig voorbeeld van waar de samenwerking tussen studenten en organisatie toe kan leiden. Het is dus mede te danken aan de pioniers van groep KIC-1 dat er nu een klassikale variant komt voor het hele traject van de basisopleiding counselling! Ageeth, Anne, Davinia, Esther, Johanneke, Marion, Marlène, Silvia en Wim; gefeliciteerd met het behalen van jullie certificaat en hartelijk dank voor jullie enthousiaste deelname en inbreng! Tevens dank aan de docent (Johnny), die met veel enthousiasme invulling heeft gegeven aan de lesavonden.

Nieuwsbrief SCN

SCN: kwaliteit en erkenning

Jarenlange ervaring